Najlepsza czysta kofeina w tabletkach gdzie kupić

Kofeina w tabletkach to jeden z tych suplementów, bez których wielu sportowców nie wyobraża sobie treningu. Co więcej, po kofeinę sięgają również osoby pracujące umysłowo. Kofeina działa na nasz organizm pobudzająco, zwiększając wytrzymałość zarówno fizyczną, jak i umysłową. Ponadto, pozytywnie wpływa ona na redukcję zmęczenia i senności, poprawia koncentrację, pamięć oraz przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej, co dla osób planujących odchudzanie jest bardzo dobrą wiadomością.

Kofeinę do organizmu dostarczyć można na wiele sposobów- pijąc kawę rozpuszczalną, sypaną lub świeżo mieloną z ziaren. Spożywając herbatę lub wybierając produkty wzbogacone o guaranę. Najwygodniejszym rozwiązaniem, jakie możemy wybrać, jest kofeina w tabletach. W tym poradniku opisaliśmy jak kofeina działa na organizm człowieka, czym jest kofeina bezwodna oraz dlaczego warto stosować ją przed treningiem. Ponadto znajdziesz poniżej zestawienie najlepszych suplementów z kofeiną dostępnych obecnie w sklepach.

Kofeina w tabletkach – działanie i właściwości

Działanie i właściwości kofeiny wielokrotnie zostały potwierdzone w licznych badaniach naukowych. Kofeina w formie tabletek przeznaczona dla sportowców pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Kofeina redukuje zmęczenie i senność, przyspiesza akcję bicia serca, poprawia sprawność fizyczną oraz umysłową. Ponadto kofeina działa przeciwbólowo, co podczas treningów siłowych z pewnością się przyda. Działanie kofeiny w tym przypadku powodować będzie mniejsze zmęczenie na treningu, mniejszy ból mięśni oraz szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Tabletki z kofeiną działają energetyzująco na nasz organizm. Po upływie ok 20-30 minut od spożycia, poczujemy nagły skok energii, który spożytkować możemy zarówno na siłowni, jak i podczas wytężonej pracy umysłowej.

Więcej energii na treningu przekłada się na lepsze efekty, takie jak szybsze spalanie tłuszczu, lepsza forma oraz co ważne- szybsza regeneracja organizmu po zakończonych ćwiczeniach. Jeżeli więc brakuje Ci zapału do ćwiczeń lub zwyczajnie podczas treningu spada Ci motywacja do dalszych ćwiczeń, kofeina w tabletach będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że kofeina przyspiesza oddech i bicie serca, dlatego przed jej spożyciem warto udać się na badania wykluczające problemy z ciśnieniem. Jakie tabletki z kofeiną są najlepsze? Sprawdź nasz ranking!

Gdzie kupić tabletki z kofeiną?

Najlepsze tabletki z kofeiną

Tabletki z kofeiną na odchudzanie

Kofeina przyspiesza metabolizm, pobudzając proces przemiany materii. Szybszy metabolizm pobudza organizm do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej. Kofeina pozwala szybciej spalić zbędny tłuszcz, zarówno ten odłożony na brzuchu, jak i cellulit, stanowiący problem dla wielu kobiet. Odchudzające właściwości kofeiny znane są nie od dziś. Zdecydowana większość tzw. spalaczy tłuszczu, czyli preparatów przyspieszających redukcję tkanki tłuszczowej posiada w składzie właśnie kofeinę. Termogeniki podwyższają temperaturę ciała, przyspieszając proces odchudzania. Kofeina jest jednym z tych składników, który najczęściej dodawany jest do tego typu preparatów. Tabletki z kofeiną przyczyniają się tym samym nie tylko do zrzucenia zbędnych kilogramów, ale także do rozwoju beztłuszczowej masy mięśniowej.

Polecana kofeina w tabletkach

Kofeina a odchudzanie

Kofeina wspomaga odchudzanie. Jest to główny składnik większości termogeników.

Kofeina przed treningiem

Przyjęcie tabletki z kofeiną przed treningiem ma wiele zalet. Pobudza układ nerwowy niwelując zmęczenie i senność, dodaje energii i zapału do ćwiczeń oraz wzmaga czujność. Kofeina oprócz wymienionych właściwości dodatkowo wspomaga procesy wytwarzania serotoniny, dopaminy oraz epinefryny. Kofeina na treningu nie tylko da nam większą siłę, ale także przyczyni się do szybszej redukcji tłuszczu. Przyjmowanie kofeiny przed treningiem jako najlepsza przedtreningówka skutecznie zwiększy naszą wydajność i dokładność zarówno podczas treningów siłowych jak i wytrzymałościowych. Wchłanianie kofeiny przez organizm trwa do 30 minut. Zaleca się, aby kapsułkę z kofeiną przyjąć na około pół godziny przez planowanym treningiem. Przyjęcie tabletki kofeinowej zbyt późno sprawi, że nasz organizm nie zostanie pobudzony odpowiednio od samego początku treningu.

Czysta kofeina w proszku – kofeina bezwodna

Kofeina bezwodna to nic innego jak czysta kofeina w wersji sproszkowanej. Naturalnie kofeina występuje w formie krystalicznej. Kofeina bezwodna pozbawiona jest wody, która w warunkach naturalnych jest jej nierozłącznym elementem. Czysta kofeina w proszku, czyli inaczej kofeina bezwodna dostępna jest w sklepach w formie kapsułek, tabletek oraz proszku do samodzielnego porcjowania.

Kofeina a guarana

U wielu osób zaczynających przygodę z suplementacją pojawia się pytanie, co będzie lepsze- kofeina czy guarana. Obie substancje mają działanie pobudzające, jednak z pewnymi istotnymi różnicami.

  • Guarana – nieodłączny składnik wszelkich spalaczy tłuszczu oraz napojów energetycznych. Guarana jest źródłem kofeiny, jednak w czystej formie daje mniejsze pobudzenie niż sama kofeina. Efekt wzmożonej aktywności organizmu trwa jednak dłużej, niż w przypadku czystej kofeiny.
  • Kofeina – równie często co guarana, występuje jako składnik termogeników. Daje szybkie i gwałtowne pobudzenie, o krótkotrwałym działaniu. Kofeinę kupić można w formie tabletek, kapsułek lub proszku. Występuje również w spożywanych na codzień produktach – kawie, herbacie czy ziarnach kakaowca.

Teina a kofeina w tabletkach

Kofeina posiada wiele nazw, które różnią się od siebie w zależności od tego, skąd pozyskana została owa substancja. Kofeina występująca w herbacie to teina. W przypadku wyciągu z guarany kofeina nazywana jest guaraniną, a z yerba mate– mateiną. Teina podobnie jak kofeina pobudza organizm, jednak w znacznie mniejszym stopniu. Teina występująca w herbacie to połączenie soli kofeiny i szeregu kwasów organicznych, które są trudniej wchłaniane przez organizm niż czysta kofeina z kawy. Teina powoduje delikatne pobudzenie organizmu, gdzie w przypadku kofeiny proces ten następuje nad wyraz gwałtownie. Teina podobnie jak kofeina wzmaga koncentrację, niweluje zmęczenie i senność oraz pozytywnie wpływa na nastrój. Teina wzmaga w organizmie produkcję dopaminy, czyli tzw. hormonu szczęścia.

Kofeina przed treningiem

Kofeina przed treningiem daje prawdziwego kopa. Należy jednak przyjmować ją z rozwagą.

Kawa a magnez

Bardzo często usłyszeć można, że kawa wypłukuje magnez z naszego organizmu – i tak, jest to prawdą. Często pita kawa (2-3 filiżanki dziennie) może pozbawić nas aż 3-4 mg magnezu dziennie. Oprócz magnezu, kawa przyczynia się do wypłukiwania sodu, wapnia oraz potasu. Wszystko to za sprawą właściwości moczopędnych kawy, które po spożyciu 1 filiżanki mogą utrzymywać się nawet do 3-4 godzin.

Kawa wypłukuje magnez i nie da się tego uniknąć. Jest jednak w tym wszystkim dobra wiadomość. Jednym ze składników kawy (oprócz kofeiny) jest magnez. 1 filiżanka naparu dostarcza do organizmu od 5 do 7 mg magnezu, co oznacza, że w organizmie w dalszym ciągu pozostaje więcej magnezu niż jest wypłukiwane. W przypadku, gdy cierpisz na niedobory magnezu, sprawdź ofertę suplementów ZMA.

Jaka jest dzienna dawka kofeiny?

Bezpieczna dzienna dawka kofeiny to ok 200 mg. Dawka ta dotyczy osób dorosłych o wzmożonej aktywności fizycznej. W celu wyliczenia, ile kofeiny dziennie możemy przyjąć, należy przeliczyć masę ciała x3. Na każdy kilogram masy ciała można bezpiecznie przyjąć do 3mg kofeiny. Taka dawka kofeiny nie spowoduje problemów zdrowotnych u osób dorosłych. Taką dawkę zaleca się również przyjmować na ok 30 minut przed treningiem.

Tabletki z kofeiną na pamięć i koncentrację

Tabletki z kofeiną to suplement, który może być spożywany nie tylko przez sportowców, ale również zalecany jest osobom wykonującym wytężoną pracę umysłową. Kofeina poprawia zdolności poznawcze, wspomaga pamięć i koncentrację oraz pobudza umiejętność logicznego myślenia. Kofeina zmniejsza uczucie zmęczenia i senności, dlatego często wybierana jest przez studentów, szczególnie przed sesją egzaminacyjną. Kofeinę w tabletkach kupić można zarówno w aptece, jak i w licznych sklepach online bez recepty.

Kofeina a koncentracja i pamięć

Kofeina krótkotrwale zwiększa możliwości pamięciowe.

Przedawkowanie kofeiny – skutki uboczne

Kofeina (co nie od dziś wiadomo) może powodować uzależnienie. Spożycie zbyt dużej ilości kapsułek z kofeiną może prowadzić do takich samych skutków ubocznych, jakie występują pod nadmiernym spożyciu kawy. Uzależnienie od kofeiny powoduje, iż organizm domaga się coraz większych ilości tej substancji dostarczanej do organizmu. Zażywane początkowo dawki przyjmowane regularnie, nie będą dawały takiego „kopa” jak na początku, dlatego przyjmując kofeinę w tabletkach należy zachować zdrowy rozsądek. W przypadku osób regularnie trenujących, kofeina powinna być przyjmowana jako dodatek (nie regularny suplement przed treningiem).

Przedawkowanie kofeiny objawia się nadmiernym zmęczeniem, apatią, bólami głowy i brzucha, stanami lękowymi, wymiotami, zaburzeniami koncentracji i pamięci, odwodnieniem i bezsennością. Ważne jest, aby nie przekraczać dziennego spożycia zgodnie z dawkowaniem opisanym powyżej.

Gdzie kupić tabletki z kofeiną?

Tabletki z kofeiną można kupić bez recepty zarówno w aptekach, jak i licznych sklepach internetowych. Dostępne są również w sklepach z suplementami i odżywkami dla sportowców. Kofeina w tabletkach bez recepty kosztuje od kilku do kilkunastu złotych za opakowanie.

Kofeina w tabletkach opinie

Opinie na temat kofeiny w tabletkach są bardzo indywidualne. Na jednych kofeina działa z mocnym pobudzeniem, na innych mniej. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, tolerancji na kofeinę oraz ilości spożywanej dziennie kawy. Opinie o kofeinie w tabletach można zaczerpnąć zarówno u sprzedawców, jak i w naszym rankingu powyżej. Sprawdź również jaka guarana w tabletkach jest najlepsza.