Najlepszy booster testosteronu - Ranking

Boostery testosteronowe to jedne z najczęściej wybieranych preparatów wspomagających organizm podczas ciężkich treningów. Zadaniem boosterów testosteronu jest – jak sama nazwa wskazuje – podniesienie poziomu testosteronu w organizmie, co niesie za sobą wiele korzyści. Przed zakupem pierwszego lepszego preparatu warto jednak sprawdzić, jaki booster testosteronu wybrać, jakie konkretnie efekty daje stosowanie tego typu preparatów, czy boostery testosteronu mają skutki uboczne oraz co tak naprawdę kryje się w ich składzie. Jeżeli szukasz najlepszego boostera testosteronu, szukasz odpowiedzi na powyższe pytania lub chcesz wiedzieć jak podnieść poziom testosteronu, zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Najlepszy Booster Testosteronu > Ranking 2022

Poniższy ranking boosterów testosteronu prezentuje najlepsze preparaty dostępne w sklepach, uszeregowane według liczby zakupów. Oznacza to, że najchętniej wybierane boostery testosteronu znajdują się na górze rankingu. Jeżeli nie wiesz, jaki testo booster wybrać, sprawdź poniższy ranking. Oprócz najchętniej wybieranych produktów znajdziesz tam informacje na temat ceny, opinii oraz składu poszczególnych boosterów.

Najlepsze boostery testosteronu 2022

Booster testosteronu – co to jest?

Boostery testosteronu to preparaty, których zadaniem jest podniesienie poziomu testosteronu w organizmie. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej przebadanych suplementów, z jakim można się spotkać obecnie w sklepach. Właściwości żeń-szeniu, pozytywnie wpływające na zwiększenie poziomu libido znane były już w dawnych Chinach. Jednak nie tylko tam za pomocą mieszanek ziół i naparów podnosiło się poziom hormonów. Dobrym przykładem są Inkowie, którzy do podnoszenia poziomu testosteronu wykorzystywali żeń-szeń peruwiański, znany również jako maca. Spożywanie mieszanek ziół z żeń-szeniem nie tylko podnosi libido, ale również pozytywnie wpływa na czystość umysłu oraz płodność.

We współczesności dostępnych jest wiele boosterów testosteronu, różniących się zarówno składem, jak i proporcją poszczególnych składników. W „nowoczesnych” boosterach testosteronu oprócz żeń-szenia znaleźć można również tribullus terrestris, czyli buzdyganek naziemny który wyjątkowo skutecznie podnosi poziom testosteronu w organizmie. W celu spotęgowania działania tego typu suplementów, do składu dodawane są dodatkowe składniki jak:

  • kwas D-asparaginowy (DDA) – podnosi poziom testosteronu (ulega pełnemu syntezowaniu);
  • witamina B6 – poprawia regenerację organizmu i wspomaga prawidłowy sen, co jest szczególnie ważne po intensywnych treningach;
  • cynk – podnosi poziom libido u mężczyzn;
  • saw palmetto – podnosi poziom libido i wspomaga pracę prostaty (często wykorzystywana jako afrodyzjak).

W składzie boosterów testosteronu znaleźć można jeszcze więcej substancji pochodzenia naturalnego, które podnoszą poziom testosteronu oraz poprawiają męskie libido. Zanim zdecydujesz się na zakup, dokładnie sprawdź jaki booster testosteronu wybrać oraz co konkretnie znajduje się w jego składzie. Wybieraj tylko te suplementy, których jesteś w stu procentach pewien.

Polecane boostery testosteronu

Czy warto stosować boostery testosteronu?

Ludzki organizm może w pełni poprawnie funkcjonować tylko wtedy, gdy zachowana jest równowaga w poziomie hormonów. Testosteron to jeden z tych hormonów, które mają bardzo duży wpływ nie tylko na samopoczucie, ale także za pewność siebie. Poziom testosteronu u każdego mężczyzny jest na różnym poziomie. Warto pamiętać, że zarówno nadmiar, jak i niedobór testosteronu będzie miał negatywny wpływ na nasz organizm. Czy warto jest stosować boostery testosteronu, regularnie uczęszczając na siłownię?

Osoby z niskim poziomem testosteronu mogą cierpieć na znacznie mniejszą sprawność fizyczną, w porównaniu do osób, które mają testosteron w normie. To samo dotyczy potrzeby rywalizacji, która u osób z niedoborem tego hormonu zanika, przez co osoby takie stają się obojętne w sytuacjach, które wymagają podjęcia działania – rywalizacji. Testosteron ma szerokie spektrum działania w naszym organizmie – wspomaga budowę tkanki mięśniowej, przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej (tak, booster testosteronu przy odchudzaniu do dobry pomysł) oraz poprawia sprawność i kondycję, co przy wizytach na siłowni jest bardziej niż potrzebne.

Efektywność działania boosterów testosteronowych zauważyć można podczas treningów. Z pewnością odczujesz, że możesz podnieść więcej, zrobić dodatkowe powtórzenia, a Twoje mięśnie szybciej zregenerują się po treningu. Dodatkowo testosteron wzmacnia kości, co przyczynia się do mniejszej ilości kontuzji i złamań.

Booster testosteronu stosowany jest często przez osoby, które nie koniecznie pakują na siłowni, ale ich celem jest zwiększenie libido. Zwiększony popęd seksualny, podwyższona pewność siebie oraz uczucie atrakcyjności sprawiają, że osoby te nie boją się podejmować nowych wyzwań i nawiązywać nowych kontaktów z kobietami.

Najlepszy booster testosteronu

Wybierając najlepszy booster testosteronu z dobrymi opiniami, na każdym treningu wyciśniesz jeszcze więcej!

Booster testosteronu a skuteczność działania

U wielu osób szukających informacji, jaki booster testosteronu jest najlepszy, pojawia się dylemat na temat jego skuteczności. Czy boostery testosteronu działają? Czy warto w nie zainwestować? Odpowiedź na to zagadnienie jest trochę bardziej złożona, bowiem tak, warto stosować wzmacniacze testosteronu, jednak jest pewne „ale”… Nie każdy preparat dostępny w sklepach będzie skutecznie podnosił testosteron. Problem ten zauważyć można w przypadku najtańszych preparatów, których skład nie do końca jest nam znany lub najzwyczajniej producent nabija kupujących w butelkę.

Wybierając dobry booster testosteronu warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na skład i opinie. Cena takiego preparatu nie będzie najniższa, jednak tylko w takim przypadku możemy być pewni, że stosowany suplement da nam oczekiwane rezultaty. Sam skład to nie wszystko. Bardzo ważne jest stosowanie się do dawkowania podanego przez producenta na opakowaniu. Jak wcześniej wspomnieliśmy, zarówno niedobór, jak i nadmiar testosteronu może być szkodliwy. Jeżeli nie wiesz, jakiego producenta wybrać, sprawdź nasz ranking boosterów testosteronu. Warto pamiętać, aby oprócz boostera sprawdzić również najlepsze białko, kreatynę oraz pomocniczo ZMA.

Boostery testosteronu – zalety

Testosteron to hormon, którego produkcja w ludzkim organizmie odbywa się w jądrach oraz korze nadnerczy. Główne zalety boosterów testosteronu to:

  • zwiększona siła – testosteron jest jednym z najważniejszych hormonów w organizmie odpowiadającym za wzrost tkanki mięśniowej oraz siły samych mięśni. Jednym z efektów stosowania boostera testosteronu będzie właśnie odczuwalnie zwiększona siła, pozwalająca podnosić większe ciężary oraz poprawiona kondycja, co szczególnie docenią biegacze, pływacy oraz wszyscy Ci, którym zależy na podwyższonej wytrzymałości organizmu;
  • wzrost masy mięśniowej – jest to druga najważniejsza zaleta boosterów testosteronu. Testosteron odpowiada za wzrost tkanki mięśniowej w sposób naturalny, zgodnie z predyspozycjami naszego organizmu. Stosowanie tego typu suplementów pozwala bezpiecznie budować masę mięśniową (booster testosteronu to nie STERYD, o tym warto pamiętać), a wszystko to dzięki naturalnym składnikom. Dobry booster testosteronu nie powoduje retencji wody, dzięki czemu uzyskane efekty są bardziej długotrwałe;
  • redukcja tkanki tłuszczowej – przyspieszone spalanie tłuszczu to kolejna zaleta, jaką można przypisać boosterom testosteronu. Prawidłowy poziom testosteronu umożliwia redukcję tłuszczu w całym ciele. W przeciwieństwie do damskiego hormonu – estrogenu, stymuluje spalanie tłuszczu bez efektu jojo. Stosowanie boosterów testosteronu nie wpływa znacząco na wagę, co często wspominane jest w opiniach na ich temat. Dzieje się tak, ponieważ zredukowana masa tłuszczowa zastępowana jest tkanką tłuszczową – efekty będą jednak widoczne, co odczuć można zarówno po samopoczuciu, jak i ogólnym wyglądzie sylwetki;
  • podwyższone libido – testosteron odpowiada w naszym organizmie za wiele procesów, w tym za zwiększenie popędu seksualnego. Podwyższone libido napędza ochotę na seks, co z pewnością docenią osoby cyklicznie narażone na warunki stresowe, np. z powodu pracy czy niskiej samooceny.
Booster testosteronu opinie

Opinie o boosterach testosteronu mogą być zróżnicowane. Działanie boosterów uzależnione jest od indywidualnych preferencji organizmu.

Skutki zbyt niskiego poziomu testosteronu

Liczne badania pokazują, że współcześni mężczyźni mają o ok 20% niższy poziom testosteronu, niż przedstawiciele płci męskiej jeszcze trzy dekady temu. Główny wpływ na niski poziom testosteronu ma fakt, że zdecydowanie mniej zażywamy aktywności fizycznej, co związane jest często z pracą siedzącą. Mała ilość ćwiczeń, zła dieta oraz nadmiar stresu skutecznie pozbawiają mężczyzn testosteronu, obniżając tym samych ich samoocenę. To z kolei przekłada się mniejszy lub zerowy popęd seksualny, brak energii do działania oraz huśtawki nastroju. Niedobór testosteronu ma również wpływ na wyniki osiągane na siłowni. Brak siły, brak motywacji i chęci do rywalizacji sprawiają, że odkładamy pójście na siłownię na „kiedyś”.

Boostery testosteronu – skutki uboczne i wady

Efekty uboczne stosowania boosterów testosteronowych nie są często spotykane. Najlepsze boostery testosteronu posiadają naturalny skład, a więc ich przyjmowanie nie powinno wiązać się żadnymi negatywnymi skutkami. Inna sytuacja może nastąpić, gdy kupimy suplementy nieznanego pochodzenia, które w składzie mogą mieć różne chemiczne domieszki. Na szczęście produkty takie nie są dostępne w renomowanych sklepach. Ostrożność jednak należy zachować, dlatego przed zakupem dokładnie sprawdź skład każdego bostera testosteronu.

Przed rozpoczęciem suplementacji boosterem testosteronu warto udać się na badania, które potwierdzą niedobry bądź nadmiar tego hormonu w organizmie. Na podstawie badań powinno być również dobrane dawkowanie boostera testosteronu, bowiem bardzo ważne jest, aby w organizmie nie nastąpiła nadmierna produkcja tego hormonu.

Stosowanie naturalnych boosterów testosteronowych to idealna propozycja dla osób, które regularnie trenują. Zwiększony wysiłek fizyczny wymaga większego zaangażowania całego organizmu, co również reguluje poziom tego hormonu i zmniejsza ryzyko przedawkowania. Naturalne boostery testosteronu mają też swoje wady (a niekiedy jest to zaleta). Skutki ich przyjmowania widoczne są po pewnym czasie (zależne od organizmu), a więc w przeciwieństwie do sterydów, ich przyjmowanie musi następować regularnie.