Tribulus Terrestris (buzdyganek naziemny) – Ranking 2022

Tribulus Terrestris (buzdyganek naziemny) to roślina występująca w wielu miejscach na świecie, gdzie od zarania dziejów wykorzystywano ją jako naturalny booster testosteronu, który jednocześnie zwiększał libido jak i wzmacniał odporność. Obecnie Tribulus Terrestris jest zdecydowanie łatwiej dostępny, niż miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Jedno jednak się nie zmieniło, nadal jest stosowany jako suplement zwiększający poziom testosteronu. Zastanawiasz się, jaki Tribulus kupić? A może szukasz informacji jakie efekty i skutki uboczne niesie za sobą spożywanie Tribulus Terrestris? Na te oraz więcej pytań odpowiedzieliśmy w naszym poradniku.

Tribulus Terrestris – jakie daje efekty?

Buzdyganek naziemny (Tribulus Terrestris) w zamierzchłych czasach stosowany był głównie podczas leczenia niepłodności. Wraz z biegiem czasu, kiedy trend kulturystyczny nabierał na sile, doceniono właściwości Tribulusa również w zakresie podnoszenia poziomu testosteronu (stymulowania w naturalny sposób organizmu do zwiększonej produkcji testosteronu). Regularna suplementacja Tribulusem pozytywnie wpływa na przyrost masy mięśniowej.

Wiele suplementów typu Tribulus zawiera w swoim składzie saponiny, których ilość wynosić może od 60 do nawet 90% składu. Saponiny steroidowe to substancje czynne pochodzenia roślinnego. Głównym składnikiem saponin jest protodioscyna, odpowiadająca za wzmocnienie siły erekcji.

Tribulus Terrestris wspomaga wydzielanie tlenku azotu, czyli jednego z najważniejszych gazów dla naszego organizmu, którego ludzkie ciało produkuje zdecydowanie zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania na jakie jest wystawione. Tribulus wspomaga erekcję, zwiększa libido, poprawia jakość snu, a po treningu wspomaga proces regeneracji mięśni.

Ranking Tribulus Terrestris Opinie 2022

Jeżeli nie wiesz jaki Tribulus kupić, sprawdź nasz ranking. Znajdziesz tam najczęściej wybierane suplementy z buzdygankiem naziemnym dostępne obecnie w sklepach. Nasz ranking Tribulus uwzględnia dodatkowo ceny i opinie wystawiane o produktach. Ponadto, każdy produkt posiada opisany szczegółowo skład. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić skład każdego Tribulus Terrestris przed zakupem.

Najlepszy Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris – czy warto?

Buzdyganek naziemny od wielu lat służył w medycynie jako główny środek do leczenia niepłodności. Jego właściwości są jednak znacznie szersze, bowiem dodatkowo podnosi on libido, co buduje pewność siebie oraz skutecznie motywuje do działania. Czy warto stosować Tribulus Terrestris? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od tego suplementu. Z pewnością zwiększy on Twój popęd seksualny, poprawi libido i da poczucie pewności siebie. Tribulus Terrestris ma szerokie spektrum działania na nasz organizm. Jak wielokrotnie dowiedziono badaniami, roślina ta dodatkowo wspomaga działanie układu immunologicznego i nerwowego oraz wspomaga pracę serca.

Tribulus i steroidowe saponiny – o co z tym chodzi?

Tribulus Terrestris to roślina o szerokim spektrum właściwości, a wszystko to zawdzięcza saponinom steroidowym. Jedną z najważniejszych w składzie Tribulusa saponin jest protodioscyna. To właśnie ona sprawia, że Tribulus Terrestris podnosi testosteron i poprawia poziom libido. Pozostałe kluczowe saponiny w składzie Tribulus to trybulozyna, trybulozyd, teresteroozyd, herman, i hermina.

Ilość steroidowych saponin w składzie różni się w zależności od sposobu uprawy, regionu, w którym roślina została wyhodowana oraz tego, w jaki sposób pozyskano ekstrakt z Tribulus Terrestris. Zasadniczo, im większa ilość saponin, tym lepsze możemy uzyskać efekty.

Tribulus a ZMA

Tribulus Terrestris ma szerokie spektrum pozytywnych właściwości, jednak suplementacja tylko i wyłącznie tym jednym produktem może nie przynosić tak wyraźnych efektów, jak byśmy się tego spodziewali. Tribulus Terrestris najlepiej łączyć z cynkiem, magnezem oraz witaminą B6, czyli z suplementem ZMA. Takie połączenie u większości mężczyzn da wyraźne efekty już po krótkim czasie suplementacji. Dla osób, które szukają wyjątkowo mocnych wrażeń związanych ze zwiększeniem popędu seksualnego, zamiast ZMA mogą zastosować Horny Goat Weed.

tribulus terrestris opinie

Najświeższe opinie o Tribulus Terrestris znaleźć można przy każdym z produktów w sklepie.

Tribulus a testosteron

Tribulus Terrestris może w sposób naturalny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia podnosić poziom testosteronu bez obaw o jego nadmierną produkcję. Testosteron pobudza mięśnie w procesie syntezy białek, co ma z kolei bezpośredni wpływ na siłę mięśni, ich budowę oraz wytrzymałość. Suplementacja Tribulus, ZMA oraz izolatu białka stanowi doskonałe połączenie dla wszystkich tych, którym zależy na naturalnej suplementacji zwiększającej siłę, wytrzymałość oraz poprawieniu sylwetki.

Tribulus Terrestris – dawkowanie

Dawkowanie Tribulus Terrestris uzależnione jest głównie od suplementu, na który się finalnie zdecydujemy. Dlaczego tak? Wielu producentów oferujących Tribulus oferuje produkty zawierające od 60 do 90 % ekstraktu saponin. Dawka dzienna, której nie należy przekraczać wynosi do 3 gram buzdyganku naziemnego. Przed zakupem wybranego suplementu należy zatem dokładnie sprawdzić, ile poszczególnych substancji zawartych jest w składzie danego preparatu typu Tribulus, jakie dawkowanie przewidział producent oraz jakiej dawki nie należy dziennie przekraczać.

Tribulus Terrestris – cena

Cena Tribulus Terrestris uzależniona jest od wielu czynników, takich jak producent, skład, zawartość saponin steroidowych, ilość kapsułek w opakowaniu oraz sklepu, w którym dokonujemy zakupu. Cena Tribulus w większości przypadków oscyluje w granicach od 20 do 50 złotych, gdzie w podanym przedziale kupimy od 30 do 90 kapsułek suplementu. Cena różnić będzie się również od typu samego produktu, czy będzie to tribulon, tribulation, tribusteron, tribuactive, tribu stallion, tribu up, tribooster czy czysty buzdyganek naziemny.

Regularna suplementacja Tribulus Terrestris skutecznie podnosi libido i przyspiesza regenerację organizmu po treningu.

Tribulus Terrestris – skutki uboczne

Tribulus Terrestris jak każdy suplement diety może powodować pewne skutki uboczne. Dla pocieszenia warto dodać, ze skutki uboczne po Tribulus występują bardzo rzadko, a ich przebieg oceniany jest na niezwykle łagodny. W przypadku wrażliwszego układu pokarmowego, mogą pojawić się zaburzenia żołądkowo-jelitowe. W celu zminimalizowania tego problemu, zaleca się przyjmowanie Tribulus wraz z posiłkiem.

Tribulus Terrestris – opinie

Opinie o Tribulus (suplementów bazujących na roślinie o nazwie buzdyganek naziemny), jakie znaleźć można w Internecie są podzielone. Spowodowane jest to faktem, iż Tribulus Terrestris w łagodny sposób oddziałuje na nasz organizm, co dla części osób może dawać poczucie braku efektu. Regularna suplementacja zgodna z zaleceniami producenta, połączona z dodatkowymi suplementami potęgującymi efekt przynosi wymierne efekty. Potwierdzają to liczne opinie o Tribulus Terrestris dostępne w sieci.

Duży wpływ na opinie o Tribulus ma również to, jaki skład ma wybrany przez nas produkt. Warto zatem postawić na sprawdzonych producentów, a zakupów dokonywać w renomowanych sklepach. Jeżeli nie wiesz, na jaki Tribulus się zdecydować, jaki jest polecany oraz jakie dokładnie ma opinie każdy z suplementów, sprawdź nasz ranking Tribulus Terrestris.